Panel Menu
Ekologia strumieniowych świec zapłonowych

    Przeprowadzone wstępne badania spalin wykazały, że można założyć, iż silnik pracujący na strumieniowych świecach zapłonowych z dedykowaną mapą zapłonu, podczas standardowej eksploatacji, czyli przy 30% - 50% obciążeniu silnika i przy prędkościach obrotowych do 4.000 obr./min., dla wygenerowania tej samej mocy, w porównaniu z silnikiem pracującym na tradycyjnych świecach:
generuje o około 50% mniej tlenu
generuje o około 10% mniej dwutlenku węgla
generuje w przybliżeniu taką samą ilość tlenku węgla
generuje o około 15% mniej węglowodorów
generuje o około 45% mniej tlenków azotu
generuje o około 10% więcej pary wodnej
    Niższa zawartość tlenu w spalinach sprawia, że poprzez sondę lambda komputer silnika interpretuje pracę silnika na zbyt bogatej mieszance, przez co dawkuje mniejszą porcję paliwa na wtrysk i tym samym silnik zaczyna pracować w trybie ubogiej mieszanki. Przy czym tryb pracy na ubogiej mieszance, przy stosowaniu świec strumieniowych nie wywołuje żadnych skutków negatywnych dla silnika, gdyż strumienie zapłonowe „penetrują” efektywnie komorę spalania, powodując szybkie spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej, co można by przyrównać do pracy silnika z kilkunastoma tradycyjnymi świecami na jeden cylinder.
    Niższa o około 10% emisja dwutlenku węgla to kolosalne walory świec strumieniowych. Gdyby w Polsce wszystkie samochody z silnikami z zapłonem iskrowym były wyposażone w świece strumieniowe, to pozwoliłoby to zredukować emisję dwutlenku węgla do środowiska o około 6,5 mln. ton rocznie.
    Niższa o około 15% emisja rakotwórczych łańcuchów węglowodorowych to potencjalne zmniejszenie zachorowań na choroby nowotworowe społeczeństwa.
    Niższa o około 45% emisja tlenków azotu, to kolosalna redukcja występujących kwaśnych deszczy.
Strumieniowe świece zapłonowe to zapoczątkowana w Polsce rewolucja w motoryzacji na skalę światową !!!
Copyright © 2018-2023 by "Radosław Pełka" • Wszystkie Prawa Zastrzeżone • polityka plików cookies  •
Strona wynalazcy - www.virp2.pl