Panel Menu
Czy kwota 380,- zł zapłaty za kpl. 4 świec strumieniowych V7 to dużo?
      Technologia produkcji świec strumieniowych nie jest tak prosta jak świec tradycyjnych. Proces produkcyjny wymaga stosowania pięciu etapów kontroli aby świeca strumieniowa została wykonana i złożona poprawnie, dając oczekiwane rezultaty jej pracy. Cykl produkcyjny sprawia, że cena świecy strumieniowej V7 jest na poziomie świec platynowych i irydowych. W tym miejscu należy zaznaczyć, że w odróżnieniu od zwykłych świec zapłonowych, żywotność świecy strumieniowej V7 zbliżona jest do żywotności świec platynowych i irydowych, co wynika z faktu, że w porównaniu do zwykłej świecy zapłonowej, zużycie elektrody środkowej świecy strumieniowej postępuje o 40% wolniej. Dzieje się tak dlatego, gdyż podczas pracy silnika w trakcie suwu sprężania, wtłaczana do komory świecy porcja świeżego ładunku, schładza elektrodę środkową, zwiększając tym samym jej żywotność. Biorąc więc pod uwagę blisko dwukrotnie dłuższą żywotność świec strumieniowych w odniesieniu do zwykłych świec tradycyjnych, to zakupując jeden kpl. świec strumieniowych, zastępuje się zakup dwóch kpl. świec tradycyjnych.
BILANS  EKONOMICZNY
Czy posiadając auto o wartości 2.000,- zł warto inwestować w świece strumieniowe?
      Należy się zastanowić, czy zajeżdżając na stację benzynową aby zatankować, z racji posiadania auta o niskiej wartości, otrzyma się rabat na zakup paliwa? Otóż nie, ale zajeżdżając na stację benzynową autem o niskiej wartości wyposażonym w świece strumieniowe, które przykładowo redukują spalanie o 15%, to tak jak byśmy na paliwo w cenie 5,20 zł/litr otrzymali 78 groszy rabatu. Łatwo więc obliczyć, że jeżeli auto na tradycyjnych świecach zapłonowych spala średnio 8 litrów benzyny / 100 km, to z racji zastosowania strumieniowych świec zapłonowych, na dystansie 100 km można zaoszczędzić 6,24 zł, na dystansie 1.000 km - 62,40 zł, na dystansie 10.000 km - 624,- zł, a na dystansie 60.000 km - 3.744,- zł. Proszę się więc zastanowić, jeden kpl. 4 świec strumieniowych V7 to wydatek 380,- zł. Dwa kpl. 4 świec tradycyjnych to wydatek około 200,- zł. Świece zapłonowe w aucie i tak trzeba wymienić, więc czy nie lepiej za dopłatą 180,- zł, móc zaoszczędzić na paliwie 3.744,- zł w przypadku 15% oszczędności na paliwie? - 2.496,- zł w przypadku 10% oszczędności na paliwie? Czy 1.248,- zł w przypadku 5% oszczędności na paliwie? Tradycyjne świece zapłonowe, zwykłe, platynowe czy irydowe nie są w stanie wygenerować takich korzyści.
      W zależności od modelu auta, rodzaju paliwa, i innych czynników takich jak prędkość maksymalna i dynamika przyśpieszania, oszczędności na paliwie, powinny zawierać się w przedziale 5 - 15 % dla standardowych ustawień konta wyprzedzenia zapłonu, oraz do 30 % w przypadku stosowania dedykowanej mapy zapłonu (prace badawcze nad wprowadzeniem dedykowanych map zapłonu dla poszczególnych silników, planujemy wdrożyć wraz z rozwojem firmy).
Strumieniowe świece zapłonowe to zapoczątkowana w Polsce rewolucja w motoryzacji na skalę światową !!!
Copyright © 2018-2023 by "Radosław Pełka" • Wszystkie Prawa Zastrzeżone • polityka plików cookies  •
Strona wynalazcy - www.virp2.pl